Kaski ochronne używa się jako obowiązkowe w profesjach, w których pracownik szczególnie narażony jest na urazy głowy. Hełm ochronny, ponieważ taka jest właściwa nazwa zapisana w przepisach BHP, to środek ochrony skierowany głównie do branży budowlanej. 

To specyficzne nakrycie głowy powinno być lekkie oraz właściwie dopasowane do głowy. Nie powinno mieć wystających krawędzi, którymi mogłoby zahaczać o wystające elementy podczas pracy. Najlepsze kaski ochronne minimalizują ryzyko zranienia, a ich skuteczność jest uzależniona od konstrukcji oraz użytych do produkcji materiałów- parametry te są ściśle określone przepisami BHP. Kask powinien mieć tzw. skorupę, która chroni czaszkę od uderzeń z zewnątrz, więźbę amortyzującą skorupę w taki sposób, aby nie odbijała się od głowy oraz paski służące do solidnego umocowania kasku na głowie. 

Na budowach kaski wymagane są przez inspektorów ale także coraz częściej nacisk na ich stosowanie kładą sami pracodawcy. Nowoczesne hełmy ochronne są na tyle praktyczne, że nie powodują dyskomfortu zaraz po ich założeniu.

Kaski ochronne dostępne są w różnych modelach, zaś ich kolory wyznaczają hierarchię wśród pracowników.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

ZAMÓWIENIA PERSONALIZOWANE 

Kartony na wymiar

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium